3 יתרונות של שרת וירטואלי לעומת השרת הפיזי

תוכן עניינים

מדריך זה מיועד לכל מי שמעוניין לעשות שימוש בשירותי ענן לצורך אישי או עסקי. כאן נסביר מהם היתרונות ששווה להתייחס אליהם כשעושים השוואה בין שרת וירטואלי בענן למרכז מחשוב בשטח. ישנם עוד יתרונות רבים אך אנחנו נתמקד בעיקריים.

 

התשלום

שרת פיזי מחייב כל בעל עסק לרכוש את כל סוגי המחשוב הדרוש, כולל דיסק קשיח, כרטיסים גרפיים למיניהם וכו' רכיבי תקשורת כולל חיבורים, כרטיסי רשת ועוד. וכל זה עוד לפני שהמערכת התחילה לפעול. בנוסף, בהמשך ייתכנו הוצאות תפעול שותף נוספות. כאשר עוברים לשרת וירטואלי בענן אפשר לשכוח מכל המכשירים הפיזיים, הכול נעשה דרך המחשב בחיבור לאינטרנט, ובמודל 'משלמים על מה שמשתמשים'.

 

פחות לחץ

שרת וירטואלי כדוגמת שרת vps מאפשר גישה למגוון שירותים במודל שמתאים לכל טווח המחירים, ומאפשר הקצאות נוספות לכל כוח מחשוב בשעות הצורך, והפחתה בשעות שאין לחץ על השרתים, וכך מאפשר הוזלה ומעקב בזמן אמת אחר התשלומים הצפויים.

 

האבטחה

אפשר לשאול – אם אנחנו עוברים ממערכת סגורה למערכת שעובדת באינטרנט, אנחנו מגדילים את הסיכון לביטחון המידע? על זה נענה ונאמר שהאבטחה מקבלת שדרוג בענן, וזאת על אף שנראה כי ברגע שנחשפים לאינטרנט האבטחה יורדת אך בימינו שרתים פיזיים מקומיים יותר פגיעים לתקיפות, ושירותי ענן מקבלים אבטחה מתאגידי אבטחת מידע כך שיותר בטוח להשתמש היום בענן.

 

דוגמה לאבטחה בענן

הצורך להזדהות בשניים מתוך שלושת האופנים הבאים:

  • משהו שאני יודע- שם משתמש, סיסמא וכו'
  • משהו שאני- טביעת אצבע, זיהוי ע"פ קול וכו'
  • משהו שיש לי- לדוגמא פלאפון, למכשיר יגיע קוד אימות או אישור דרך אפליקציה ייעודית

זו דוגמא ליכולות האבטחה של שרתי ענן בימינו, שהוא דבר חזק ויציב ונתמך על ידי ענקיות הטכנולוגיה בארץ ובעולם.

 

 הגיוון

שרת וירטואלי מאפשר טווח רחב מאוד של שירותים. משירותי מחשוב שהם תשתית למערכות הפעלה שונות שאפשר להקצות בהם: מכונות וירטואליות, אחסון קבצים במודל של עבודה עם דיסק קשיח ועוד. שירותים אלה פוטרים את המשתמשים מכל חיבור פיזי, ובעצם הם יכולים להקים איזו מערכת מחשוב שירצו ללא כל רכיב פיזי.

ניתן גם לקבל שירותים שמיועדים לאפליקציות ולפלטפורמות השונות. כאן, גם התשתית יורדת מהראש וכל מה שנשאר הוא רק להעלות את האפליקציה שלכם, או לאחסן בסביבה ידידותית ללא צורך בעדכונים שנעשים ע"י מפעיל הענן. בנוסף ניתן להשתמש במגוון תוכנות ואפליקציות מבית הענן.

 

לסיכום

ישנן עוד יתרונות רבים למעבר לשרתים וירטואליים, אך במאמר הזה התמקדנו בשלושה חשובים ועיקריים. חשוב לזכור שהמעבר לענן הוא קל ונוח ואפשר לעשות אותו גם ממערכות סגורות ולאפשר התרחבות ומודל משותף- וירטואלי ופיזי גם יחד. יתרונות ואפשרויות אלו מראות כמה המעבר לענן הוא העתיד וההווה, וחייבים לשקול ברצינות איך ומתי עוברים לענן.

שרת פיזי

מידע נוסף
ראייה ממוחשבת בתעשיית הרכב

בדיקת איכות אופטית של פינים בלוח מעגלים מודפסים עם מצלמה חכמה תלת ממדית חוסכת זמן ומגבירה את הפרודוקטיביות. בדיקת איכות אופטית של פינים בלוח מעגלים

גן לאירוע השקה

פלה בידכם הזכות לארגן את אירוע ההשקה הבא שלכם? מעולה, שכן המחמאות בהמשך תזרומנה רק אליכם. ארגון של אירועים כולל ואפשר להגיד שמתחיל בבחירת מקום